Дикинсън вкарва 13 точки, има 16 борби, помага да поведе номер 2 Канзас над съперника Мисури 73-64
AP News | 2023-12-10 | 03:00:20

ЛОРЪНС, Кан (AP) — Хънтър Дикинсън има 13 точки и 16 борби, Кевин Маккулар младши и Кей Джей Адамс имаше по 17 точки и номер 2 Канзас победи съперника си Мисури със 73-64 в събота.

Jayhawks затвориха първото полувреме със серия от 14-0, започната с тройка на Елмарко Джаксън, за да превърнат Дефицит от 2 точки при преднина от 41-29 на полувремето.

McCullar Jr. имаше 14 точки и шест борби през първото полувреме.

Шон Ийст II поведе Мисури с 21 точки, а Ник Онър вкара 17, но Тигрите бяха без един от гардовете си, Калеб Грил. Грил контузи китката си миналата неделя и се очаква да отсъства 5-7 седмици. Той има средно 8,4 точки и близо шест борби на мач.

Мисури го запази близо през второто полувреме, превъзхождайки Канзас с 35-32, но това не беше достатъчно, за да разстрои своя граничен враг и бивш съперник от Big 12.

Канзас доминираше на терена, отбелязвайки 42 точки, но бяха невнимателни с топката и извършиха 16 изхвърляния, което запази Мисури в играта през първото полувреме.

Джейхоукс, които се подобриха до 9 -1, удари 25 от 56, докато Мисури отбеляза 24 за 58 от пода и падна до 7-3.

ПЕНСИОНИРАНЕ НА ФЛАНЕЛКАТА НА РОБИНСЪН

Преди мача, Томас Робинсън бе пенсионирана фланелката си с номер 0. Той изведе Jayhawks до мача за титлата на NCAA през 2012 г. и през същата година беше обявен за първи отбор на Consensus All-America.

Мисури: След като бързо поведе, те се охладиха до края на първото полувреме и никога не се върнаха.

Канзас: Имаха бавен старт, но защитата им се блокира в последните няколко минути на първото полувреме и никога не погледна назад след това. Те имат първата си истинска игра на пътя в следващото си състезание.

Мисури: Домакин е Сетън Хол следващата неделя.

Канзас: Пътува до Индиана следващата събота.